טיפים לבחירת בידים מקסימליים

במאמר זה אדון בשיטה לקביעת ביד מקסימלי בעת שאנו מפרסמים בגוגל.על מנת לקבוע מהו הביד המקסימלי, פר מילת מפתח יש לנו את היכולת לקבל מהכלי הערכת מחיר משוערת של דף ראשון וכן הערכת מחיר משוערת של דף עליון. באמצעות הערכות אלו, אנו יכולים לקבוע את הביד האופטימלי עבור מילות המפתח שלנו.

אני ממליץ בחום, בתחילת קמפיין לתת הצעת מחיר לביד המבוססת על הערכת המחיר עבור הדף העליון בתוספת של 20% מהמחיר המוצע. כך נוכל לבסס את המודעות שלנו בראש הדף ונקבל תנועה איכותית. ככל שהדפים שלנו יהיו ממוקמים גבוהה יותר עבור שאילתות החיפוש כך ה-CTR יהיה גבוה יותר בהנחה שאנו נוקטים באסטרטגיות נוספות כגון שימוש במילות מפתח שליליות, ניסוי מגוון מודעות וניסוי עם מספר דפי נחיתה.

ככלל ,ככל שה-ctr של מילות המפתח שלנו יהיו גבוהות יותר, כך ציון האיכות של מילות המפתח יהיה גבוה יותר. וכלל ידוע הוא שככל שציון האיכות גבוה יותר,כך נשלם פחות, בכפוף להצעת המחיר של המתחרים שלנו.

אסטרטגיה אחרת (פחות מומלצת בעיני), סוברת שבתחילת הקמפיין יש להתחיל בהצעות מחיר גבוהות ולאחר מכן להקטין את הצעות המחיר, גם על חשבון מיקומים נמוכים יותר. אסטרטגיה כזאת(כאמור מניסיוני), גורמת לכך שהמיקומים של המודעות מידרדר וכתוצאה מכך ה-CTR קטן, דבר שגורם לכך שציון האיכות של מילות המפתח שלנו נפגע ובסופו של יום אנו משלמים יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>